Aktualności

BIURO LGD NIECZYNNE

Informujemy, że dnia 28 marca 2024 r. biuro LGD będzie nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia.

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE KLUBU SENIORA

Dnia 27 marca br., jak w każdą środę w budynku Wszechnicy w Chojnicach odbyło się spotkanie Klubu Seniora. Tym razem jednak w świątecznej odsłonie. Panie upiekły przepyszne świąteczne babeczki, których można było skosztować „przy kawie”. Pomieszczenia ozdobione były przeróżnymi pracami wielkanocnymi wykonanymi ręcznie podczas wcześniejszych zajęć.

Gospodarz spotkania Pani Grażyna Wera – Malatyńska przedstawiła plany na przyszłość dotyczące działalności klubu. Planowane są m. in. lekcje śpiewu. Zaproszeni zostali goście po „sąsiedzku” kapłani z Domu Kapłana Seniora Diecezji Pelplińskiej im. Biskupa Kazimierza Józefa Kowalskiego w Chojnicach w imieniu których przybył ks. Jerzy Sobota. Podziękował za współpracę i otrzymane upominki od Pań, które przygotowały dla księży palmy oraz własnoręcznie robione życzenia wielkanocne. Zaprosił do wspólnej modlitwy w kaplicy oraz do uczestniczenia w uroczystościach Triduum Paschalnego. Na spotkanie przybył również burmistrz Chojnic Arseniusz Finster, który wyraził swoje zadowolenie ze spotkań Klubu Seniora. Zaproszeni goście zostali obdarowani przepięknie wykonanymi ozdobami. 

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło życzeń z okazji świąt i wielu ciepłych słów.   

IX MARATON GOCKI

W sobotę 23.03.2024 r  w miejscowości Wojtal odbyła się impreza biegowa – IX Maraton Gocki. Jak corocznie organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sandry Brdy wraz z Gminą Czersk. W tegorocznej edycji wzięło udział 70 uczestników.

Bieg odbywał się na dwóch dystansach – 10 km (liczba biegaczy: 28) i półmaratonu (liczba biegaczy: 42) w dwóch kategoriach mężczyzn i kobiet.

Łącznie zostało przyznanych 12 pucharów, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcy zostali wyszczególnieni poniżej:

Półmaraton – 21.0985 km w kategorii kobiet:

1. Lietz Renata – Klub Totalnie Biegnięci – Czas 1:35:36

2. Głąb Paulina  – Klub Rytel Biega Czas – 1:41:24

3. Baranowska Joanna  – Klub Run Team Sępólno Krajeńskie –  Czas 1:45:30

Półmaraton – 21.0985 km w kategorii mężczyzn:

1.Paradowski Bartosz – Struga  – Czas 1:17:02

2. Wierzyński Marcin – Świecie  – Czas 1:21:43

3. Niemczyk Robert – Klub Run Team Sępólno Krajeńskie  – Czas 1:25:20

Dystans 10 km w kategorii kobiet:

1. Marciniak Anna – Gotelp – Czas 0:51:39

2. Zielińska Katarzyna – Kaliska – Czas 0:56:55

3. Półczyńska Laura – Klub Rytel Biega – Czas 1:00:17

Dystans 10 km w kategorii mężczyzn:

1. Kannenberg Maciej – Klub Run Team Sępólno Krajeńskie – Czas 0:39:28

2. Jankowski Piotr – Bytów – Czas 0:39:43

3. Reimus Maciej – Skórcz – Czas 0:39:59

Pomimo deszczowej aury, wszyscy uczestnicy byli zauroczeni klimatem trasy i imprezy. Niestraszna im była niesprzyjająca pogoda. Po ukończeniu biegu każdy z uczestników mógł się posilić przepyszną swojską grochówką oraz wypić gorący napój.

Szczególne podziękowania przekazujemy Panu Jarosławowi Schumacherowi, który był jak corocznie, naszym niezastąpionym konferansjerem, a także Panu sołtysowi Zbigniewowi Wojtala za obecność i wsparcie.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w imprezie – szczególnie tym, którzy zapowiedzieli już swój udział w przyszłym roku. Nie możemy doczekać się kolejnej – jubileuszowej – edycji Maratonu.

Do zobaczenia za rok!

WARSZTAT REFLEKSYJNY

Dnia 23 lutego 2024r. przeprowadzone zostało spotkanie o charakterze refleksyjno – analitycznym „Warsztat refleksyjny”, w którym udział wzięli członkowie LGD, przedstawiciele rady i zarządu oraz pracownicy stowarzyszenia.  

Na początku spotkania dyrektor LGD Stanisław Piesik, w formie prezentacji przedstawił sprawozdanie z realizacji LSR na lata 2016 – 2023. Przeanalizowano stopień realizacji wskaźników w ramach LSR. Omówiono ilość zrealizowanych naborów i złożonych wniosków. Następnie prezes stowarzyszenia pani Grażyna Wera-Malatyńska przedstawiła nową ofertę rozwojową zawartą w aktualnie wdrażanej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027.

Uczestnicy warsztatu refleksyjnego zwrócili uwagę na pogłębiający się problem z komunikacją międzyludzką, zanikającą potrzebą rozmów, spotkań, wyrażania swojego zdania. Poprzez wymianę własnych doświadczeń zastanawiano się w jaki sposób stawić czoło tym wyzwaniom. Jako priorytet postawiono operacje mające na celu wzrost aktywności obywatelskiej mieszkańców.