Aktualności

Posiedzenie Rady LGD Sandry Brdy – ocena wniosków: nabór nr 27/2021

Data publikacji: 07.10.2021 r.

W dniu 15 października 2021 roku (piątek) o godz. 10.00  w sali 16a Wszechnicy Chojnickiej przy ul. Wysokiej 3, odbędzie się posiedzenie Rady w sprawie oceny wniosków złożonych w ramach naboru 27/2021 dla przedsięwzięcia 1.1.1 „Aktywność gospodarcza mieszkańców”.

Konferencja pn. „RLKS w nowej perspektywie finansowej w oparciu o doświadczenia z okresu programowania 2014-2020”

W dniu 30.09.2021 r. odbyła się konferencja pn. „RLKS w nowej perspektywie finansowej w oparciu o doświadczenia z okresu programowania 2014-2020” w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach. Zamieszczamy poniżej relację fotograficzną z konferencji oraz prezentowane materiały.
1) Rozwój lokalny kierowany przez społeczność w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na 2021-2027 – (pobierz) Ryszard Kamiński Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
2) Doświadczenia we wdrażaniu RLKS przez Lokalną Grupę Działania w województwie kujawsko-pomorskim – (pobierz)
Magdalena Kurpinowicz Prezes Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”
3) RLKS na obszarze miejskim na przykładzie Bydgoszczy – (pobierz) Grzegorz Grześkiewicz Prezes Bydgoskiej Lokalnej Grupy Działania „Dwie Rzeki”
4) Projekty realizowane przez LGR Mòrénka i LGD Sandry Brdy – jako RLKS w wydaniu lokalnym – (pobierz) Grażyna Wera-Malatyńska Prezes Stowarzyszenia Wdzydzko-Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka”

Relacja z XII Festynu Gockiego

W słoneczną sobotę 25 września w rezerwacie „Kręgi Kamienne” odbył się XII Festyn Gocki. Przez całe popołudnie cichy i spokojny na co dzień rezerwat dosłownie tętnił życiem, a turyści i goście mieli wrażenie, że oto cofnęli się w czasie – do III w.n.e. A wszystko to za sprawą najprawdziwszej, gockiej wioski, która stanęła tuż za bramą rezerwatu. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sandry Brdy oraz Gmina Czersk.

Relacja video z XII Festynu Gockiego

XII Festyn Gocki

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na XII Festyn Gocki. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę (25.09) na terenie Rezerwatu Przyrody Kręgi Kamienne w Odrach. Uroczyste otwarcie festynu nastąpi o godzinie 13:00.