Aktualności

XI Kosznajderski Rajd Rowerowy

Lokalna Grupa Działania Sandry Brdy zaprasza wszystkich miłośników rowerów i piękna naszych okolic do udziału w XI Kosznajderskim Rajdzie Rowerowym.
W ramach tegorocznej edycji, która odbędzie się w sobotę 27 maja br.  pojedziemy trasą ok. 33 km do Moszczenicy, przez Cołdanki, Ogorzeliny, w drodze powrotnej przez Sławęcin i Lichnowy. Podczas imprezy uczestnicy poznają walory historyczne, przyrodnicze i turystyczne obszaru kosznajderii. Na zakończenie  imprezy w miejscowości Lichnowy dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek w formie grilla. Trasa w większości przebiegać będzie ścieżkami rowerowymi (reszta drogami asfaltowymi, gruntowymi).
Zbiórka uczestników: sobota 27.05 godzina 9:30, parking przy Starostwie Powiatowym w Chojnicach ul. 31 stycznia 56.

Warunkiem udziału w rajdzie jest dokonanie zgłoszenia uczestnictwa do dnia 24 maja 2023 r. Zgłoszenia można dokonywać:
– osobiście w biurze LGD , Chojnice ul. Wysoka 3,
– poprzez kontakt telefoniczny do biura LGD Sandry Brdy tel.  512 045 078,
– na adres e-mail biuro@sandrybrdy.pl.

Szczegółowy plan trasy znajduje się w regulaminie do pobrania – regulamin.

Uczestnicy rajdu zobowiązani są do uiszczenia opłaty startowej w wysokości 15 zł na numer rachunku bankowego: 65 8147 0002 0011 1735 2000 0010, Bank Spółdzielczy w Czersku, tytuł płatności: imię i nazwisko uczestnika z dopiskiem Rajd Kosznajderski 2023 r.
Serdecznie zapraszamy😊

Uroczystość podsumowująca Dokonania Roku 2022

Data publikacji 10.03.2023

Dnia 10.03.2023 r. o godzinie 17.00 w Chojnickim Centrum Kultury odbyła się uroczystość podsumowująca Dokonania Roku 2022. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sandry Brdy zostało nominowane w kategorii Nauka i Edukacja. Bardzo dziękujemy Kapitule za nominację oraz serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom. Dyrektor LGD Sandry Brdy – Stanisław Piesik odebrał statuetkę  z rąk Pani Stefanii Majewskiej – Kilkowskiej oraz Pana Jacka Warsińskiego. Zdjęcia z rozdania nagród w kategorii Nauka i Edukacja znajdują się poniżej.

Fundusz Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY 2023 – KONKURS MŁODZIEŻOWY

Data publikacji 08.03.2023 r.

Działasz w samorządzie uczniowskim lub studenckim? Jesteś członkiem rady młodzieżowej? Zdobądź grant do 6000 zł! Zapraszamy do udziału w konkursie Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY 2023 – konkurs młodzieżowy. W puli konkursowej aż 120 000 zł na inicjatywy!

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
Wnioski należy składać poprzez generator on-line dostępny na stronie www.witkac.pl od  6 marca do 3 kwietnia 2023 r

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE?
samorządy uczniowskie i studenckie – zrzeszenie uczniów danej szkoły powoływane w celu rozwiązywania zadań dotyczących życia szkolnego uczniów (w ramach konkursu osoby w wieku 15- 29 lat),

rady młodzieżowe – rozumiane jako reprezentacja młodzieży zamieszkałej na terenie danego samorządu, powołanej przez organy danego samorządu (sołectwa, gminy, powiatu, miasta, województwa) (w ramach konkursu osoby w wieku  15- 29 lat).

W ramach konkursu można się ubiegać o grant do 6000 zł na działania z obszaru pożytku publicznego. Do konkursu można złożyć maksymalnie 1 wniosek.

SPRAWDŹ REGULAMIN KONKURSU
Dodatkowych informacji udzielają:
Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych (subregion południowy – powiaty starogardzki, chojnicki, człuchowski, kościerzyński) ul. Jeziorna 2/33, 83-300 Kartuzy, tel. 784236410, przemyslaw.dorotyn@pscop.pl )

Spotkanie konsultacyjne dla branży turystycznej

Data publikacji: 21.02.2023

Dnia 21.02.2023 r. o godz. 10:00 w Charzykowach przy ulicy Rybackiej 10 w siedzibie Stowarzyszenia Wdzydzko-Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” odbyło się spotkanie konsultacyjne dla branży turystycznej w ramach prac nad Lokalną Strategią Rozwoju 2023 – 2027. 

Podczas konferencji na temat trendów, oczekiwań klientów, działań marketingowych w aspekcie turystyki na obszarach wiejskich opowiadał Pan Łukasz Magrian – Dyrektor Pomorskiej
Regionalnej Organizacji Turystycznej w Gdańsku.

Dodatkowo swoją wiedzą z zakresu działalności gospodarstw opiekuńczych na przykładzie powiatu tucholskiego  podzieliła się Pani Magdalena Kurpinowicz Prezes Partnerstwa „ Lokalnej Grupy Działania Bory Tucholskie”. Z kolei właściciele Agroturystyki Ściernisko Pani Marlena Bettin-Miecznik wraz z mężem Sławomirem opowiedzieli uczestnikom o praktycznych aspektach funkcjonowania swojej zagrody edukacyjnej  i zaprezentowali jej działalność.

Ponadto o możliwościach, obszarach i zasadach wsparcia finansowego dla branży turystycznej w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 – 2027 opowiedział dyrektor Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Sandry Brdy – Stanisław Piesik.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wysoką frekwencję i udział w spotkaniu.