Aktualności
Film promocyjny

Człowiek i biosfera – odcinek 4

Materiał video został zrealizowany przez LGD Sandry Brdy w ramach realizacji projektu współpracy pn.: „Człowiek i przyroda w Rezerwacie Biosfery Bory Tucholskie”

Czym jest Rezerwat Biosfery Unesco Bory Tucholskie? Po co powstał? Kto go stworzył? Jakie funkcje pełni w naszym życiu? I co stanowi o jego wyjątkowości? Tego wszystkiego dowiesz się z podcastów „Człowiek i Biosfera”

Człowiek i Biosfera. Podcasty o Rezerwacie Biosfery UNESCO Bory Tucholskie

Na co dzień może tego nie dostrzegamy, a być może nawet nie zdajemy sobie sprawy, ale mieszkamy w wyjątkowym miejscu, na terenie największego polskiego rezerwatu biosfery. Od 14 lat na obszarze województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego funkcjonuje Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie. Takie rezerwaty powstają w ramach programu UNESCO „Człowiek i biosfera” (Man and the Biosphere – MAB). Jego celem jest tworzenie i propagowanie prawidłowych relacji pomiędzy ludźmi a środowiskiem naturalnym.

Jak doszło do powołania Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie ? Co stanowi o jego wyjątkowości? Jakie funkcje pełni w naszym życiu? I jaka czeka go przyszłość? Między innymi o tym mówimy w podcastach przygotowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Sandry Brdy.

CZŁOWIEK I BIOSFERA – ODCINEK 4. 

Gośćmi czwartego odcinka podcastu „Człowiek i Biosfera” są dr hab. Agnieszka Piernik z Instytutu Biologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Andrzej Nienartowicz – były kierownik Katedry Geobotaniki, Planowania Krajobrazu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Mariusz Grzempa – kierownik Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

 

Człowiek i Biosfera. Podcasty o Rezerwacie Biosfery UNESCO "Bory Tucholskie"

Mariusz Grzempa, Grażyna Wera-Malatyńska, Andrzej Nienartowicz, Agnieszka Piernik, Krzysztof Ogłuszka

Z tego podcastu dowiesz się:

  • czym jest rezerwat biosfery i czym różni się od rezerwatu przyrody?
  • co jest wyjątkowego w przyrodzie Borów Tucholskich?
  • czy przynależność do rezerwatu biosfery daje jakieś korzyści?
  • czy działalność lokalnych mieszkańców ma na uwadze dobro rezerwatu?
  • jak wygląda edukacja edukacja przyrodnicza na terenie Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie?
  • jak przebiega działalność naukowa na terenie RBBT?
  • czy było warto powoływać rezerwat biosfery 14 lat temu?

Zobacz 4. odcinek podcastu „Człowiek i Biosfera”



Film promocyjny
Nasze Publikacje
Nabór Wniosków
Light